Sõnajalaõit otsima! 12. juuni

piret.indlo · Kommentaarid: 0

Ongi kätte jõudnud suvepuhkuste aeg! Sel reedel toimub Rocca al Mare Vabaõhumuuseumis lasteaia suvepiknik ja kooliminejate pidu. Meil, õpetajatel on siiras  heameel "tuult tiibadesse" soovida 4 poisile ja 5 tüdrukule. Kõik 9 last on OMA kooli üles leidnud.
Siinkohal jagan üht mõistujuttu "Parim kool", mille leidsin raamatust Õpetajat otsimas.
Vanemad otsustasid poja kooli panna. Ühel hommikul võttis vanaisa lapselapse käekõrvale ja viis ta kooli. Kui nad kooliõuele astusid, ümbritses neid lastekari.
"Küll on naljakas vanamees!" naeris üks poiss. "Hei sina, väike värdjas!" väänutas teine laps oma näolappi.
Lapsed kisasid ja karglesid ümber vanaisa ja lapselapse. Siis helistas õpetaja kella, kuulutades tunni algust, ja lapsed jooksid minema. Vanaisa võttis lapselapse otsustavalt käekõrvale ja asutus kooliõuest välja.
"Kui tore! Ma ei lähegi kooli!" rõõmustas poiss. "Lähed küll, aga mitte sellesse kooli," vastas vanaisa. "Otsin sulle ise õige kooli."
Vanaisa viis lapselapse enda juurde koju, jättis vanaema hoolde ja ise läks parimat kooli otsima. Jõudnud järgmise koolini, läks vanaisa kooliõuele ja jäi ootama, millal algab vaheaeg. Mõnes koolis ei pööranud ükski laps talle tähelepanu, mõnes teises hakati vanakest narrima. Vanaisa pöördus vaikides ringi ja lahkus. Viimaks jõudis ta ühe väikese kooli kitsukesele õuele ja toetus väsinult vastu tara. Kell helises ja lapsed valgusid õue vahetunnile.
"Vanaisa, kas teil hakkas halb, kas toome teile vett?" küsis üks lapsehääl. "Meil on õues pink, tulge istuge, palun," ütles teine poiss. "Kas soovite, ma kutsun õpetaja!" küsis kolmas laps. Õuele ilmus noor õpetaja.
Vanaisa tervitas õpetajat ja ütles: "Lõpuks leidsin oma lapselapsele parima kooli."
"Te eksite, vanaisa, meie kool pole mingi parim. Ta on väike ja ruumi on meil vähe," ütles õpetaja.
Vanaisa ei hakanud vaidlema. Ta leppis õpetajaga lapselapse koolimineku asjus kokku ja lahkus. Õhtul küsis poisi ema vanaisalt: "Isa, ise oled sa vähese kooliharidusega, kust sa tead, et leidsid parima kooli?"
"Kooli tuntakse õpilastest," vastas vanaisa.

Ja nüüd natuke imejuttu ka:
Sõnajalad õitsevad jaanilaupäeva öösel kella 12 ja ühe vahel. Kui õied lahti löövad, siis on neil suur tulesärin taga. Kui keegi ühe sõnajalaõie kätte saab ja seda kangesti hoiab, siis võib ta kõik maailma saladused teada saada. Niisuguseid uskumusi on kirja pandud Viru-Jaagupist.

Kommentaarid: 0

Email again:

Lisa kommentaar