Tähtpäevad

Waldorflasteaedades- ja koolides on tähtpäevadel mitu tähendusdimensiooni. Ühelt poolt tähistatakse aastaaegade vaheldumist looduses, valguse muutumist, teisalt kannavad tähtpäevad vaimse maailma märke, mis saavad meid inimestena vastavas ajas kõige paremini aidata, meile jõudu anda. 

Tähtpäevad, mida waldorflasteaias tähistame, annavad märku aastaaegade vaheldumisest ja ühendavad meid ilmaga avaraimas mõttes- nii maiste kui kosmiliste protsessidega. Tähtpäevade  iga-aastaselt korduv rütm on inimest toetav.

Meie lasteaia suurimad tähtpäevad on:

 • Miikaelipäev

  Miikaelipäeval jutustame loo draakonist ja võidust tema üle. Tõstame esile sisemise valguse, vapruse ja julguse.


 • Laternapidu

  Laternapeo mõte on tuua aasta kõige pimedamal ajal enda südamesse valgust ja soojust ning pöörata mõtluses pilk aeg-ajalt üles helkivate tähtede poole. See sügisene aeg aitab meil austuses meelde tuletada hingemaailma ja olla tänulikud, et looduse jõud meid ikka kannavad.


 • Advent ja jõulud

  Advendi ajal kogeme pikka ootuseprotsessi. Inimese oskus oodata on üks meie kvaliteetidest. Ootus valguse taassünnile peale talvist pööripäeva. Pimedaim aeg aastas-talvine pööripäev- on päikeselapse sünniaeg.


 • Kevadpüha

   Looduse ärkamine talvekülmast. Taassünd ja uuenemine. Rõõm tärkamisest, kasvamisest. Sündiva pühitsemine. Pikalt sissepoole suunatud pilk pöördub nüüd looduses toimuvat imetledes väljapoole.
  Lisaks peame lugu rahvakalendrist ning tähistame kenasid tähtpäevi nagu emadepäev, isadepäev, vastlapäev, Eesti Vabariigi aastapäev jt.